Technická revoluce vs duchovní pokrok

03.03.2013 15:55

Pochopení tohoto příspěvku bude vyžadovat jistý stupeň chápání zákonných dějů Universa v oblasti duchovního vývoje bytostí.

Ovládání živlů bylo běžně využíváno v dobách Altantidy. Vyspělé duše dokázali bez pomocí techniky ovládat živly takovým způsobem, že byli schopni ovlivňovat počasí nebo i  stavět obydlí, cestovat na různé vzdálenosti a to bez pomocí jakékoliv techniky. Toto je přímá cesta duchovního vývoje využíváním sil, které přináležejí každé duchovní úrovni.

Temné síly ovládají techniku a technické vymoženosti, protože duše, které tuto techniku využívají nejsou nuceni se vyvíjet a jejich nečinnost má za následek duchovní pád. Např. pokuď kdokoliv potřebuje teplo, tak si zatopí namísto aby využil elementu ohně, který dokáže „zatopit“ nejen tomu kdo tento živel ovládá, ale dokáže ohřát i okolí.

S tímto modelem se potýkají i mimozemské civilizace, které dokáží např.cestovat ve vesmírných lodích skrze dimenze. Jsou chyceni do stejné smyčky zla, temné síly transformované do technického pokroku a je jedno jakými technickými vymoženosti disponují.

Duchovní vývoj může být ohrožen i díky nerozpoznání ega, které se transformovalo do „duchovnosti“, módního zájmu o tajemno. Každý kdo vstupuje do těchto hlubokých vod se musí nejdříve naučit plavat než se vydá na cestu vývoje. Zpravidla je to záležitost mnoha inkarnací.